Çocuklara Sütle Keçi Boynuzu Ununu İçirin

Kategori KÖŞE YAZILARI
DEĞERLENDİRMENİZİ YAPIN
[Toplam : 0 Ortalama: 0]

Mamayı bıraktırdığımızda oğlumuza acaba mama yerine ne içirebiliriz diye düşünüyordum. Normal süt gaz yapıyordu ve kabızlığa sebep oluyordu. Markette ararken süt reyonlarının orada bir kavanozda kakaoya benzer bir ürün gördüm. Elime alıp baktığımda keçi boynuzu unu yazıyordu.

Bizim işyerinde bir arkadaşın kızı, çocuğuna sütle birlikte nesguik içiriyordu. Çocuk sütü sade içemiyor içerisinde nesguik olursa öyle içiyordu. Nesguik hiç iyi bir ürün değil ama çocuğa süt içirebilmek için nesguik içirmek zorunda olmanın üzüntüsünü yaşıyorum diyordu.

Bende nesguik olmazsa yerine ne olabilir derken zazel’la ile tanıştım.

Zazel’ la keçi boynuzu unu markası. Her reyonda göremeyebilirsiniz belki ama ben Kütahya Migros marketler zincirinde rastladım bu markaya. İllede zazel’la olacak diye birşey yok. Siz yeterki çocuğunuza keçi boynuzu unu bulunda markası ne olursa olsun.

Neden mi, Faydalarını kesinlikle okumanızı öneririm.

Keçiboynuzu ununun faydaları

– Özellikle keçiboynuzu ununu süte kariştırıp içmek öksürüğe iyi gelir.

– Nefes darlığı

– Soğuk alerjisi

– İktidarsizlik

– Cinsel güçsüzlük

– Akciğer ödemini yok etmek

– Kabızlık

– İshal

– Astım

– Balgam sökücü

– Kanser önleyici

– Sperm sayısını artırıcı özelliğe sahiptir.

NOT: keçiboynuzu anadoluda ‘harnup’ olarakta bilinir. Kakao yerine kullanılan mükemmel bir çözümdür ve kakaoda bulunan kafenoidleri içermez. Örneğin organik keçiboynuzunda theobromin yoktur. Kakaoda bulunan yüksek miktardaki yağ keçiboynuzunda sadece %1 dir. Türkiyede Akdeniz bölgesinde üretilmektedir.

 

Çocuğunuz kabızmı ? İyi geliyor

Çocuğunuz ishal mi ? Ona da İyi Geliyor.

 

Bence küçük cocukları olan her ailenin bunu çocuklarına birşekilde sütle veya farklı şekilde yedirmesi veya içirmesi gerekmektedir.

 

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir