Kurbanda Kurban Komisyonu

Kategori KÜTAHYA HABERLER
DEĞERLENDİRMENİZİ YAPIN
[Toplam : 0 Ortalama: 0]

Kütahyada Kurbanlık Hayvanların Kesim Alanlarının Denetim Kontrol ve Usullerle Hareket Etmesi Açısından Kütahya Valilik Emrince Oluşturulan Komisyon Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Veteriner Personeli, Çevre ve Şehirçilik Müdürlüğü Personelleri, İl Sağlık ve Belediye Personeliyle Birlikte Tam Koordineli Olarak Çalıştı.

Komisyon Çalışanları Herşeyden Önce Ruhsatlı Kesim Yerlerinde Hayvanların Kesim Sonrası Etlerinin Sağlıklı Olup Olmadığına ve Kesim Ortamları ve Hijyene Önem Gösterdi. 

Yapılan Denetleme ve Kontrollerde Kurbanlık Hayvan Kestirecek Kurban Sahipleri Denetleme ve Kontrollerden Çok Memnun Kaldılar. 

En Çok Vatandaşın İlgisi Çeken İse, Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Personelinin Kesim Sonrası Etleri Muayene Etmeleri Oldu.

Kurbanlığını Kestiren Veterinere Hayvanının İç organlarını ve İç Kaburga Yapısını Gözden Geçittirdi.

Kütahyada Kurbanlık Hayvanların Bazılarında Verem Olduğu Kanaatine Varan Veteriner Hekimler Gerekli Tedbirleri Aldı. Kurban Kesen Vatandaşın Sağlıklı Gönül Rahatlıyla Kurban Etlerini Dağıtmasına ve Gönül Rahatlığı İle Yemesine Vesile Oldu.

Bazı Kurbanlık Hayvanların Etlerinde Ne Yazık ki Verem Hastalığına da Rastlanıldı. Verem Belirtisi Olan Etler Valilik Oluru Bulunan Kurban Komisyonda İsmi Geçen Gıda Tarım ve Orman Müdürlüğü Veterinerlerince Kontrol Edildikten Sonra Hastalıklı Et Pozitif İse Belediye Kurban Komisyonunda Görevli Personellerce Et Bulunduğu Yerden Kaldırıldı ve Derin Çukurlara İlaçlanarak Gömüldü.

Resmi Belgesi Bulunan Kesimhanelerde Kesim Sırasında Kulak Küpeli ve Pasaportu Bulunan Hayvanların Hastalıklı Etlerinin İmha Edilmesinden Sonra Hayvan Sahibine Devlet Tarafından Tazminat Ödendiğinin Bilgisinide Buradan Paylaşmış Olalım. 

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir