Arılı Kovan Tespitleri Yapılıyor

Kategori KÜTAHYA HABERLER

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Arı Kayıt Sistemine Kayıtlı Birlik Üyelerine Arılı Kovan Başına 10 (On) TL. Kovan Başına Destekleme Veriyor. Bu Destekleme Hibe Olarak Geri Ödemesiz dir. 

20 Temmuz 2018 Tarihine Kadar Bağlı Bulunduğu Birliğe Üye Olan Yetiştiriciler Arılı Kovanlarını 28 Eylül 2018 Tarihine Kadar İl veya İlçe Müdürlüğü Personellerine Tespitlerini Yaptırırlar. 

Tespitte Arılı Kovanların Üzerinde Birliğin Verdiğin Plakalar Çakılı Olarak Görülmeli ve Kovanda Ana Arı ve İşçi Arılar Bulunmalıdır.

Plakası Kovan Üzerinde Çakılı Olmayan Arılı Kovanlar Tespitte Sayıya Dahil Edilmez. Çünkü Plaka Üzerinde Bulunan Numaralar Hangi Kişiye Ait Kovan Olduğunun Tespitidir. 

Arı Kayıt Sistemine Kişinin Üzerinde Bulunan Plaka Seri Numaraları Tespitte Hangi Plaka Numarası Görüldü İse Onun Sistem Üzerinden Desteği Onaylanır ve Hak Edişi Yapılır.

Kütahya İlinde Kütahya Arıcılar Birliğine Kayıtlı 181 Arıcı 18.500 Civarında Arılı Kovan İçin Destekleme Müracaatında Bulundu. Destekleme Müracaatı Sonrası İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Görevli Personelleri Tarafından Tespitler Yapılarak Hak Ediş Nekadar Arılı Kovan Varsa Yetiştiricide Okadar Destekleme İçin Tespit Tutanağı Düzenledi.

Kütahya’ da Arılı Kovanların Tespitini Yapan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Personellerinin Görsel Olarak Resimleri Aşağıda Galeriye Eklenmiştir.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir