Başkan Spor Bakanını Ziyaret Etti

Kategori KÜTAHYA HABERLER

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti.


Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Ankara´da bir dizi toplantı ve temaslarda bulunarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Kütahya’da proje aşamasındaki ve yapımı devam eden projeler hakkında değerlendirmelerde bulunup, yapılan çalışmalar hakkında Bakan Kasapoğlu ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette ayrıca Kütahya’ya yapılması planlanan Şehir Stadı’nın uygulanan ekonomik tedbir kararlarından etkilenmeyeceğini söyleyen Bakan Kasapoğlu; Kütahya ilimize yapımı planlanan Kütahya Şehir Stadı için çalışmalarımız devam ediyor. Yapılacak olan Şehir Stadı ekonomik tedbir kararlarından etkilenen projeler içinde değil. En kısa zamanda Kütahya’ya bu stadı kazandıracağız. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın talimatı ile illere yapımı planlanan Millet Bahçeleri için de Kütahya’da da Kütahya Belediyemizin proje alanı içerisinde yer alan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan, Dumlupınar Stadı, Kapalı Spor Salonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kapalı Yüzme Havuzu’nun bulunduğu yerlerin tahsisinde bir problem olmayacak. Bakanlık olarak Kütahya Belediyesi tarafından projelendirilen Kütahya Millet Bahçesine gereken tüm desteği vereceğiz, dedi.

Kütahya’ya yapılacak olan Şehir Stadı ve Millet Bahçesi projesi içerisinde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ait olan yerlerin devir çalışmalarının hızlandırılması talebinde bulunan Başkan Saraçoğlu, bu iki büyük projenin en kısa zamanda Kütahya’ya kazandırılmasını arzuladıklarını belirtti.

Başkan Saraçoğlu ayrıca Kütahya Belediyesi tarafından yapılan Yüzme Havuzları ve Semt Halı Sahalarının açılışı için Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Kütahya’ya davet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Başkan Saraçoğlu’na çalışmalarında başarılar diledi.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir