Bisiklet Yollarının Açılışı Yapıldı

Kategori KÜTAHYA HABERLER

Kütahya Belediyesi tarafından yapılan Bisiklet Yollarının açılışı “Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bisikletini Al Gel” Bisiklet Turu ile yapıldı.

Etkinlik için Zafer Meydanı’nda bir araya gelen, her yaştan Kütahyalıların büyük ilgi gösterdiği bisiklet turu; Zafer Meydanından başlayıp, 100. Yıl Mahallesinden tekrar Zafer Meydanına kadar devam etti.

Zafer Meydanından başlayan bisiklet turu, Bengisu Sosyal Tesisleri yanında faaliyete geçen Kütahya Belediyesi Bisiklet Şubesi açılışı ile Kütahya Belediyespor bünyesinde faaliyet gösteren ve çeşitli turnuvalarda dereceye giren sporculara protokol tarafından hediyelerin takdim edilmesinin ardından devam etti.

Kütahya Belediyesi Bisiklet Şubesi ve Bisiklet Yolları açılışında konuşan Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; “Kütahya Belediyespor bünyesinde Jimnastik branşında 650, Atletizmde 30, Boksta 40, Halterde 30, Basketbolda 30 olmak üzere 750’den fazla sporcuya destek vermekteyiz” dedi.

Yapımına 2017 yılında başlanılan bisiklet yollarının büyük bir bölümünün yapımının tamamlandığını söyleyen Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu; “Bisiklet yollarını sadece nostaljik bir görünüm olsun diye değil, hemşerilerimiz güvenli bir şekilde spor yapsın, işe ve okula gidip gelirken kullansın diye merkezi bir istikamette projelendirdik. Zafer Meydanından Zafertepe’ye kadar gidiş geliş olarak 29 Bin 500 Metrelik kısmın 10 Bin 800 metresi ve TOKİ’de ki 5 Bin metrelik güzergâhı bitirerek hizmete geçirdik. İnşallah bu yolları çoğaltmaya gayret göstereceğiz. Hedefimiz Kütahya’da yaklaşık 30 Km’lik bir güzergahı bisiklet kullanan hemşerilerimizin hizmetine sunmak” şeklinde konuştu.

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bisikletini Al Gel Bisiklet Turu etkinliğinde konuşan Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir; “Dünyanın genelinde bisiklet kullanımı özendirilmeye ve yaygınlaştırılmaya çalışılıyor. Sağlık için, trafikteki yoğunluğu azaltmak ve çevre için yaygınlaştırılan bisiklet kullanımı bisiklet yolları ile özendirilmeye çalışılıyor. Kütahya’da Kütahya Belediyesinin yaptığı bisiklet yolları ile bu imkana kavuşmuş oldu. Merkezi yönetimler ile yerel yönetimler bazı hususlarda iş birliği yapıyor. Bu konunun başında da spora yapılan yatırımlar geliyor. Spor herkesin katkı sağlaması gereken bir dal olduğu için hem merkezi yönetimler hem yerel yönetimler bu konuyu görev biliyor. İlimizde de bu birlik ve beraberlik içerisinde sporu yaygınlaştırmak, gençlerimizi ve 7’den 70’e bütün insanımızı spor ile tanıştırmak amacındayız. Kütahya Belediyesinin sporcularımızın hizmetine sunduğu bu tesis, güzel ve merkezi bir noktada yer alıyor. Antrenörlerimizde ülke çapında derece yapan sporcularımızda bu güzel sporumuzu herkese tanıtmak niyetinde” dedi.

Düzenlenen etkinliğe; Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Belediye Başkan Yardımcıları Ali İhsan Ertaş, Murat Arık, Fatih Gölgeli, Birim Müdürleri ve çok sayıda bisikletçi katıldı.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir