Emet Spor Ligden Çekildi

Kategori Emet Haber

Kulübümüz A Takımı 1.Amatör Gediz-Hisarcık-Emet grubunda mücadele etmekteydi. Ancak kulüp yönetim Kurulumuzun 09/10/2018 tarihinde almış olduğu karar gereği A Takımını ligden çekme kararı verdi.

Emet Spor Kulübü 1968 yılında kurulmuş ve bu zamana kadar gençlerimize bedensel ve ruhsal gereksinimlerine destek olmak amacıyla sportif faaliyetler yürütmüştür. Bizlerde Emet Spor Yönetim Kurulu olarak bu amaçlar doğrultusunda göreve geldiğimiz günden itibaren hiçbir şahsi menfaat gütmeden büyük bir azimle çalışmalarımıza başladık.

Yapılan Çalışmalarımız Şu Şekildedir;

1-Altyapı çalışmaları başlatıldı.

2-Emet Kaymakamlığı ile işbirliği içinde liseler arası futbol turnuvası düzenlendi.

3-İlçe Spor Müdürlüğü ile işbirliği içinde stadyum aydınlatılmasına katkı sağlandı.

4-Emet Termal Otelimiz ile işbirliği yapılarak oteller bünyesindeki futbol sahasının zemini düzeltilip antrenmanlara hazır hale gelmesi sağlandı.

5-Voleybol Kız Takımı oluşturularak mahalli lige katılım sağlandı.

6-U-17 Futbol takımı oluşturulup lige katılım sağlandı.

7-Masa Tenisi Takımı oluşturma çalışmaları başlatıldı.

8-Kulübümüze yeni bir kulüp binası kazandırıldı.

9-Lokal açılarak gençlerimizin toplanıp nitelikli ve kaliteli vakit geçirebilecekleri bir ortam hazırlandı.

10-Futbolcularımız için soyunma odaları, duşluklar ve eğitim-toplantı odaları hazırlandı.

11-Kaymakamlığımızın destekleri ve Halk Eğitim Merkezimizin ortak çalışmaları ile kulüp binamızın 2.katında Kick Boks salonu, Müzik Odası ve Derslik açılması sağlandı.

12-Etibor Genel Müdürlüğümüzün destekleri ile kulüp binamızın 3.katına Etüt Merkezi açılması sağlandı.

Tüm bu çalışmalarımızın yanında A-Takımı ile 1.Amatör ligde mücadele için hazırlıklar tamamladı lige başlandı. 2.hafta ve 1-1 berabere biten Eski Gediz Belediye Gazi Spor ile oynanan maçta Kütahya ASK Federasyon cezalı listesinde yaptığı hatalı işlem nedeni ile cezalı topçu oynatmaktan takımımız 3-0 hükmet mağlup sayıldı ve İl Disiplin Kuruluna sevk edildi. Tüm haklı itirazlarımıza rağmen İl Disiplin Kurulu Saha Yöneticimize ve antrenörümüze 2’şer ay hak mahrumiyeti cezası , Futbolcumuza da 5 maç müsabakalardan men cezası verdi. ASKF ile yapılan görüşmelerde kulübümüz muhatap alınmadı. Hatalı evraklar ASKF yöneticilerine sunulduğu halde dikkate alınmadı. Kulübümüze İl Disiplin Kurulunun vermiş olduğu karara rağmen resmi yollarla itiraz etti. Ancak itirazımız hiç bir gerekçe gösterilmeden reddedildi.

Kulüp yönetimi olarak bu haksız ve adaletsiz karara karşı tepki olarak A-Takımımızı ligden çekilmesi kararını verdik. Kulübümüze karşı yapılan bu haksızlığı art niyetli ve planlı olduğunu değerlendirdik.

Aldığımız bu karar pes etmek değil, Kulüp olarak haksızlık düzenine karşı dik duruşumuzun bir göstergesidir. Mücadelemiz tüm spor branşlarında devam edecektir.

Asıl Amacımız gençliğimizin ahlaklı ve sağlıklı yetişmesidir. Bu amaca hizmet etmeyen tüm ortamlardan uzağız ve bir parçası olmayacağız.

Emet Spor Yönetim Kurulu olarak Tüm Emet Spor sevdalılarına ve Kamuoyunu saygılarla duyurulur.

Hüseyin ÖZBEYAZ
EMET SPOR KULÜBÜ

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir