Gürallar Yapıyor Belediye Bıkıyor

Kategori KÖŞE YAZILARI, KÜTAHYA HABERLER

Güralların Hediye Ettiği Çeşme Dış Cephe Fayansları Bir Süre Sonra Dökülüyor. Dökülen Fayansların Yerine Yenisini Yapmak İçin Belediye Şehir Görünüm Düzenini Bozacak Şekilde Ne Varsa Elinden Geçiriyor. Geçenlerde Bir Olaya Şahit Olduk Arkadaşlarla. Kütahya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün Hemen önünde Bulunan Hediye Güral Çeşmesi (İncik Suyu)’ nin Dış Cephesini Tadilat Yapıyordu Ustalar. Fayansların Üst Kısımlarındakiler Dökülmeye Başlamıştı Zaten. Tadilatı Yapmaları İçin Eskisini Söküp Yeniye Zemin Hazırlanması Gerekliydi ve Öylede Olması İçin de Ustalar Kırıyor Döküyordu. Ve bu Sanırım İki Yılda Bir Tadilat Görüyor.

Arkadaşlardan Birtanesi Ustaya Sordu, Gürallar mı Yaptırıyor Tadilatı diye. Usta Belediyenin Yaptırdığını Söyledi.

Tuhaf olan çeşmenin üzerinde hediye güral yazıyor??? Hediye ettin başımıza bela ettin demezmi belediye 🙂 ben olsam derim açıkcası. Hediye ettiğin çeşmeye ismini kullanıyoruz ama sen ismine sahip çıkmıyorsun, bak seni yine ben kurtarıyorum.

Aslında kütahyanın insanı çok iyidir. Neden dersen hep iyisini düşünür kötü hiç düşünmez. Kütahyalıya sorun bakalım gürallar nasıldır diye. Yada Bir Yabancı gelsin bir sorsun nedir nasıldır bu kütahya diye.

Kime sorarlarsa sorsunlar, kütahyalı hemen güralları anlatır. İlimizde her aileye kesin bir iş imkanu sunuyor, kimi karı koca çalısıyor evini geçindiriyor, Allah gürallardan razı olsun der. Yabancılar bile güralları halkın sevdiğini görür ve güralları halk tarafından öğrenir. Peki gürallar bu saf iyi niyetli yürekli insanların iyi düşüncelerini hak ediyormu? ediyordur elbette ama artık Kütahya için de para harcamaya ve emek vermeye başlasın.

Kütahya porselenin merkezidir deriz. Kütahya porselen söyledir böyledir deriz. Kütahyalılar olarakda porselenlerimizle övünürüz. Kütahyanın porseleni meşhur? bu yeter aslında. Fakat söyle bir sorun var. Kütahyada güralların satış mağazalarına bakarsanız her yerde… karınca gibi her sokakta her arada satış mağzası. bim i geçti belkide.

Bunları neden anlatıyorsun derseniz, Kütahya porselen kütahyayı simgeliyorsa buyursun bir porselen avm si açsın. Afyonkarahisar’ a en büyük mağzanı açtın. En Güzel Otelini açtın. Kütahyaya gelen turist afyondan porselini alıp gidiyor artık. Kütahyaya zarar ettirdin.

Sen kütahya porselen olarak yerli turistin kütahyaya gelmesini engellersen bu şehir bitmiştir artık demek geliyor insana. Porseleni kütahyadan almayacak da bu insanlar nereden alacak.

Buradan kütahyalı hemşerilerime saygılarımı sunuyorum. Belki güralların işyerlerinde çalısıyorlardır ekmeklerini yiyorlardır. Ben isterim ki gürallar kazancının birazını kütahya için harcasın. Ben yaptım bitti birdaha yapmam derse eğer, yukarıdaki anlattığım çeşme hikayesine döner herşey.  Kütahyaya destek ol kütahyayı bırakma. Kütahya sen olmasan birşey olmaz ama sen olursan bir kütahya daha oluruz sayende.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir