Kim Bu Kütahyadan Tarlaları Alan Bursalı Yabancılar

Kategori KÜTAHYA HABERLER

Son günlerde, Altıntaş yeni kurulacak organize tarafından tutun da, Tepeköy köyüne kadar olan alana kadar sürekli Bursadan geldiklerini söyleyen kişiler satılık tarlalaların hemen hemen hepsini topluyor. Tarlalar sahiplerince satılmak istenmezse, değerinin üzerinde fiyat teklif ederek bir şekilde o tarlayı almaya çalısıyorlar.
Şirketlerin ismi, Yalova Yatırım Ticaret A.Ş. veYalova Oruçoğlu Turizm Diye Geçtiği söyleniyor. Bu şirketlerin sahibi Yalovada Pınar Emlak Olduğuna dair Duyumlar var.

Bazı Köylüler kendi aralarında toplanarak yabancıya tarla satmayı düşünmüyorlar. İsrailin bir oyunu olduğunu düşünen köylüler;  bunlar organize bölgesinden alsalar yatırım yapmak için tarla topluyorlar diyebiliriz, ancak bunlar çok alakasız alanlardan da tarla alıyorlar. Altıntaş organize neresi Tepeköy neresi? Altıntaşın birçok köyünden de tarla topluyorlar. Duyumlarımıza göre satan çok tarla sahibi var. Dönümü 1,5 – 2 binliradan satılan tarlalara 5 binlira veriyorlarmış. Bazı yerlerde 7 binliraya kadar çıktıkları söyleniyor. Kimse kaçparadan sattığını da söylemiyor.

Tarlanızı bize satın 15 – 20 yıl tarlayı yine siz ekin biçin diyorlar. Hemde yüksek miktarda tarla parası veriyorlar.

Kimse bugün babasının oğluna bile tarlasını vermez bedavadan. Ülkemizin geleceğine yönelik yerleri parselliyorlar. Kötü düşünceler geliyor insanın aklına. Birgün yabancı şirketler burası bizim, tapusu bizde diyebilir. Ülkemize oynanan oyunları düşündükçe, ülkemizi bu şekilde de bölmeye çalışıyor olabilirler.

Bazı duyumlara göre tarla aldıkları yerlerde Bor Maden yataklarının olabileceği olasılıkları konuşuluyor. Acaba bor madenlerinin bulunduğu yerleri yavaş yavaş parselliyorlarmı? Geleceğe yönelik çalışıyorlar. Büyük bir arazide fabrika açıyoruz diye yerin altından maden kazma düşünce sivriliğide akla gelmiyor değil doğrusu.

Birileri Bunu Durdursun ve Kütahyamız Satılmasın.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir