Kütahya Üniversite Akademik Yıl Açılışı

Kategori KÜTAHYA HABERLER

Kütahya’da bir süre önce kuruluşlu tamamlanan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) ilk akademik yıl açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu; Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kısa bir süre önce kurulduğunu, sağlık temalı bir üniversite olarak Türkiye’nin ilkleri arasında yer aldığını hatırlattı.

Konuşmaların ardından Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin önlük giyme töreni düzenlendi. 
Törende, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Kurulu üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar da açılış dersini verdi.

Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde düzenlenen programa; Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Kurulu üyesi Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Evren AKBEY, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Celal YÜCEL, İdare Mahkemesi Başkanı Ertuğrul TURAN, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vural Kavuncu, Baro Başkanı Av. Ahmet ATAM, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Nafi GÜRAL, STK Temsilcileri, akademisyenler, öğrenci velileri, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir