Kütahyada Veteriner Sağlık Teknisyen Teknikerleri Haftası Kutlandı

Kategori KÜTAHYA HABERLER

VESTED Genel Başkanı Ömer SATİN, 14- 20 Ekim Veteriner Sağlık Teknisyeni ve Teknikerleri Haftasını Kutlamak Üzere Kütahya’ya Geldi.

Kütahyada Bulunan Veteriner Sağlık Teknisyeni Teknikerlerinin Düzenlediği Etkinliğe Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü ​E​nder Muhammed GÜMÜŞ, İl Müdür Yardımcısı Mustafa KURT, İl Müdür Yardımcısı Ahmet ATAMAN,Şube Müdür Mahmut BÜLBÜL, Şube Müdürü A. Nedin BAYRAKTAR, Kütahya Merkez ve İlçelerinden Bir Çok Hayvan Sağlığı Personeli ve 1972 Mezunu Emekli Olmuş Eski Veteriner Sağlık Teknisyen ve Teknikeri Meslektaşlarımız Etkinliğe Katıldı.


GGPKG Preview ImageGGPKG Preview Image

Kütahya Yusufoğlu Cağ Kebap Salonunda Gerçekleştirilen Kutlamada Veteriner Sağlık Teknisyen ve Teknikerleri Dernek Başkanı Ömer SATİN ve Kütahya Tarım ve Orman İl Müdürü  E​nder Muhammed GÜMÜŞ konuşma yaptı.

Konuşmasın İl Müdürü  E​nder Muhammed GÜMÜŞ, Veteriner Teşkilatının Sahada Her Türlü Zorluklara Rağmen Daha Fazla İş Yüküyle Daha Çok Zorluklara Göğüs Gererek Çalıştığını ve Her Sene Haklarının Arttırılması Gerekirken Ellerindeki Hakların Alındığına Değindi. Yıpranma Payı ve El Emeği Uygulamasının Lafının Bile Edilmeden Elden Alınması Değil Bu Kanunsal Hakların Dahada İyileştirilmesi İçin Çalışmalar Yapılması Gerektiği Düşüncesinde Olduğunu Söyledi.

Hayvanların Doğumunda, Ölümünde, Pasaport (Kimlik) Verilmesinden Alım ve Satımına, Sağlık Konusunda Aşılanmasından Tedavisine Kadar Birçok Dalda Veteriner Teşkilatı Hizmet Vermektedir dedi. Her Yıl Hastalıklar Azalmakta Değil Hep Yenisi Türemekte. Hayvandan İnsanlara Bulaşan Hastalıklarla Birebir Hayvan Sağlığı Çalışanlarının Temasta Olduğu Çalışma Sisteminde Veterinerler Hiçbir Zaman Konuşulmamıştır. 

Hayvan Sağlığı Çalışanları Hem Doktor, Hem Nüfus Memuru Hemde Hayvan Ölümlerinde Mezar İşleri Memurluğuna Kadar Bir Çok Dalda Hizmet Verirken Hiçbir Zaman Personel Hak ve Özlük Haklarının İyileştirilmesi Düşünülmemiştir.

Unutmayın, Hayvan Sağlığı İnsan Sağlığını Etkiler. Sağlıklı Hayvanlar Olacak Ki Yediğiniz Tükettiğiniz Ve Baktığınız Hayvanlar Sağlıklı Olacak. Veteriner Ahırınıza Kadar Geliyor Hayvanlarınıza Bakıyor ve Değersiz Sayılıyor.

Bu İşte Bir Yanlışlık Var. Çünkü Dünyanın Her Yerinde Veteriner El Üzerinde Tutulup Değeri Arttırılırken Ülkemizde Derğersizleştiriliyor. Bugün Ülkemizde Hayvan Sağlığı Çalışanları Düz Memur Zihniyetiyle Evrak İşleri Yapmakta. Tedavi Yapamamakta. Hakları Her Geçen Gün Alınan Veterinerler Bugün Bile Seslerini Çıkaramamaktadır.

VESTED Dernek Başkanı Ömer SATİN, Derneği Teslim Aldığımdan Bu Güne Daha da Büyütmek İçin Emek Sarf Ettiğini ve Derneğin Terk Edilmediğini Yeniden Hareketlenmesi İçin Emek Harcadığına Deyindi. Başkan SATİN, Derneğimizin Gelir Getirecek Kaynakları İçin Proje Çalışmaları Olduğunu ve Bu Projeler Dernek Üyeleri İçin Altarnatif Hizmet Sağlayacağını Söyledi.

Dernek Üyeleri Ankaraya Geldiklerinde Kalacak Yer Sorunu Yaşasın, Yemek Yiyecek Yer Arasın İstemiyoruz. Biz Bugün İçin Varsak Dernek En Azından Misafirlerini Ağırlayabilecek Durumda Olmadı dedi.

Derneğe Farklı Gelir Kaynakları Sunulacağını ve Düzenli VESTED Dergisinin Yeniden Baskıya Gireceğinin Bilgisini Verdi.

VESTED eski üyelerin üyelikten hiçbir zaman çıkarılmadığını ve çıkarılmayacağını söyledi. Dernek aidat ödemekle değil gönüllü destek vermekle biryerlere gelebiliriz. Bizler tek parça dağılmadan bir bütün olabilirsek, haklarımızı kaybetmek yerine yeni hakları kazanırız dedi.

Veteriner Hekim ve Ziraatçılara Verilen Kontrol Görevlisi Ek Ödemesinin Veteriner Sağlık Teknisyen ve Teknikerlere de Ödenmesi İçin Bakanlık Yetkilileri İle Görüşmeler Yapıldığının Altını Çizen Başkan SATİN, İnşallah Yakın Zamanda Sizlere Müjdeli Haberlerimizi Vereceğiz dedi.

Yemek sonrasında Derneğin Logosunun Bulunduğu Pastayı Kesen Emekli  Veteriner Sağlık Teknisyeni 1972 Mezunu Tahsin ÇETİNOL Bugün Böyle Bir Etkinliğe Katılmanın Mutluluğu İçerisinde Olduğunu ve Çok Güzel Duygular Yaşadığını Söyledi.

Pastayı İl Müdürü ve Dernek Başkanınında Kesmesi Sonrası Veteriner Sağlık Teknisyeni Ali SİNAN’ a Plaket Verildi. Plaketi Dernek Başkanı Ömer SATİN Veteriner Sağlık Teknisyenine Kendi Elleriyle Teslim Etti.


Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir