Kütahyada İfşa Olan Gıda Firması

Kategori KÜTAHYA HABERLER

Kütahya İlinde kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Firma : Emin Süt ve Süt Ür. Akif ÖZBALCI KÜTAHYA  Ürün  : Az Yağlı Taze Beyaz Peynir Satarken Sattığı Peynirde Süt yağı harici yağ Tespit Edildi.

Firma : Emin Süt ve Süt Ür. Akif ÖZBALCI KÜTAHYA   Ürün  :  Sattığı Süzme Yoğurtta Bitkisel Yağ Tespit Edildi.

Aynı Firma İki Farklı Üründe Hile Yapmış. Kütahyalıya Sahte Ürün Yedirmiş Akif Bey.

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Süt ve Süt Ürünlerinde yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu’nun 31 inci maddesinin 6 ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8 inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır. Bu kapsamda, laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen ürünlere ait bilgiler aşağıda yer almaktadır. Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir