Tayyip Erdoğan Kütahyada

Kategori KÜTAHYA HABERLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Genel Kurulu’na katılmak üzere Kütahya’ya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kütahya’da Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ile Ahmet Tan, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Bülent Tatkan, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören ve partililer tarafından karşılandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşılamanın ardından Ziraat Mahallesi’nde halka hitap etti.

“SUSKUN DÜNYANIN GÜR SESİ KÜTAHYA”

Kütahya’nın tarihin her döneminde hem kurtuluşa hem kuruluşa ev sahipliği yapmış kadim bir şehir olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Suskun dünyanın gür sesi Kütahya’dayız bugün. Çanakkale Zaferi nasıl 200 yıllık ataletten silkinişin sembolüyse Dumlupınar’da Anadolu’ya kuracağımız yeni devletimizin müjdecisiydi. İstiklal Harbi’mizin dönüm noktası olan bu büyük zafer uğrunda canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Bağımsızlığımız, geleceğimiz için haysiyetimizi, namusumuzu korumak için bir gül bahçesine girercesine toprağa düşmüş tüm kardeşlerimize, terörle mücadelede ve 15 Temmuz’da hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türk milleti, inancı ve onun sembolleri olarak gördüğü ezanı, bayrağı, vatanı ve devleti uğruna canını feda etmekte hiçbir zaman tereddüt göstermemiştir. Bugün de şehit verebileceğimiz tehdidiyle bizi istiklal ve istikbal mücadelemizden geri çekilmeye, başımıza gelecekleri kabullenmeye razı edebileceklerini düşünenler varsa onlara yanıldıklarını göstermek boynumuzun borcudur. Bazı sancılar vardır, hastalık emaresidir. Bazı sancılar vardır diriliş muştusudur. Türkiye bugün yeni bir dirilişin sancılarını yaşıyor. Bugün Kütahya’da bunu görüyorum. Bir taraftan diriliş muştusu bir taraftan da dirilişin müjdecilerini karşımda görüyorum. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” dedi.

“KÜTAHYA’YA 12 MİLYAR TL YATIRIM YAPTIK”

Son 15 yılda yapılan yatırımlarla Kütahya’nın çağ atladığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin 81 vilayetini eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaşımdan haberleşmeye, enerjiden tarıma, barajlardan sosyal yardımlara kadar her alanda hizmetlerle donattık. Bu gelişmeden elbette Kütahya da payına düşeni aldı. Geçtiğimiz 15 yılda sadece kamu kuruluşları eliyle Kütahya’ya 12 milyar TL yatırım yapıldı. Eğitimde 2 bin 312 derslik yaptık. Bugün 56 bin öğrencisiyle bölgesinin yıldızı haline gelen Dumlupınar Üniversitesini biz yaptık. 7 bin kişilik yeni yurtlar inşa ederek Kütahya’ya adeta çağ atlattık. TOKİ kanalıyla Kütahya’da 9 bin konutu tamamlayıp sahiplerine teslim ettik. Bin 576 konutun inşası da sürüyor. Şehrimizde bugüne kadar 12 baraj ve 5 gölet inşa ettik. Bir o kadar barajın inşası da sürüyor. Geçtiğimiz 15 yılda Kütahyalı çiftçilerimize 767 milyon TL destek vererek şehrimizin tarımını da ayağa kaldırdık” ifadelerini kullandı.

“ŞEHİR HASTANESİ 2019’DA HİZMETE GİRECEK”

Kütahya’da yapılan ve yapımı devam eden sağlık yatırımları hakkında da açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağlıkta, merkezde 200, Simav’da 150 yataklı devlet hastaneleri başta olmak üzere 7’si hastane, 23 sağlık tesisini şehrimize kazandırdık. Şimdi Kütahya Şehir Hastanemizin inşası sürüyor. İnşallah önümüzdeki yıl o da hizmete girecek” dedi.

“283 KM. YOL YAPTIK, 350 KM. DEMİRYOLUNU YENİLEDİK”

Konuşmasında ulaşım yatırımlarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz göreve geldiğimizde Kütahya’da bölünmüş yol 24 km’ydi. Biz buna 283 km. ilave yaptık ve 307 km’ye çıkardık. Kütahya’dan geçen 350 km. demiryolunu yeniledik, Eskişehir, Kütahya, Balıkesir demiryolu hattının elektrik ve sinyalizasyon sistemini modernize ettik. Eskişehir-Antalya hızlı tren hattı aynı zamanda bir Kütahya projesidir. Çalışmaları etap etap süren bu proje tamamlandığında Kütahya’yı İstanbul’dan, Sivas’a kadar Türkiye’nin dört bir yanına hızlı tren hattıyla bağlamış olacağız” diye konuştu.

“ÜLKENİN KALKINMASINI, PROJELERİNİ, YATIRIMLARINI İHMAL ETMEDİK”

Türkiye’nin tüm meselelerini takip ederken ülkenin kalkınmasını, projelerini, yatırımlarını ihmal etmediklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bir yandan ülkemizin içindeki hainlerle, bir yandan çevremizi kuşatmaya çalışan teröristler ve onların destekçileriyle mücadele ederken, Kütahya’nın ve diğer 80 vilayetimizin sıkıntılarını da ihmal etmiyoruz. Hamdolsun, Türkiye bütün bunları aynı anda yürütebilecek güce ve imkana kavuşmuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan daha sonra AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’nın 6. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.

Kütahya Gençlik Merkezindeki programını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu kabul edildi. Kabulde, Kütahya’nın taleplerini içeren dosyalar Sayın Cumhurbaşkanına takdim edildi ve Valilik ile Belediyeye ait şeref defterleri Sayın Cumhurbaşkanı tarafından imzalandı.

Sponsor Reklam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir